Geoblog.pl    atomek    Podróże    Azjo wracamy - kryptonim MiT    Bagan - dzien 2.

Bagan - dzien 2.

Birma
Birma, Bagan

w planach na ten dzien mial by wschod slonca i kolejny zachod a czy tak bylo i jak sie skonczylo?
o tym potem.

wykorzystalismy chwile na internecie i zalatwilismy wlasnie pare formalnosci.
na bloga przyjdzie pora...

wschodu nie bylo bo byly chmury a zachodu nie bylo bo tez byly chmury (jupi zazdna strata)
pierwszego dnia miala byc krotka przejazdzka a wyszlo na to ze przejechalismy wszystko, robiac wielka petle, zaliczajac cos tam po srodku i konczac na zachodzie slonca. i dobrze. bo dzis to w ogole nie wychodzilismy z lozka z kilkunastoma wyjatkami na WC.
Niestety dorwalo nas cos na tyle nieprzyjemnego ze goni nas do toalety zbyt czesto.
organizmy walczyly, goraczka trzymala przez 1 dzien. wyspalismy i wypocilismy. jakies skutki tego jeszcze zostaly.
niestety my sobie nie pomagamy bo niby jak - owoce, pikante jedzie itd itp. (matka jakby co to zamiast powitalnej rolady z kluskami zamawimy jakas wersje lajt;) )
Tylko 1 dniowy post i wrocilismy do normalki.
w sumie to mielismy szczescie pokoj z klima po raz pierwszy sie trafil (wiatrak byl gratis).
odprezalismy sie przy temepraturze 23 stopni.

a na koniec dnia troche szalestwa i wybralismy sie po pamiatki z laki.
bo niestety tylko tu mozna kupic i jak nie dzis to nigdy.
nie musicie dziekowac ;)

przez ten caly cien zbratalismy sie z personelem. tosty i bialy ryz dla nas sie znalazl.
takze mozemy polecic Shwe Nad Di. w porzadku ludzie.

kupilismy bilet do Inla Lake za 10000K/os.
Chyba wazna informacja - jezdzi wiecej autobusow niz do tej pory bylo napisane. wyjazdy sa o 7:30, 8 i jest nawet wieczorny o 19 albo 21?
i co wazne - sa juz bezposrednie kursy dad jezioro czyli do Nyaungshwe. pytajcie zawsze czy jedzie bezposrednio inaczej czeka was lapanie taxi z Shwenyaung.
nie sa to juz takie typowe lokal busy tylko duzo AC albo prawie AC. nam sie trafil taki po srodku...

Adik
Adik - 2013-04-23 02:06
ta.. tak samo jak na zdjecia, 3 miesiace po powrocie, co juz kazdy zapomni.. no nic trudno. pozdro600

atomek - 2013-04-23 17:49
dobra Adik wez juz lec na ten madagaskar i poczytaj jak wrocisz. nie bedziemy sobie calego pobytu pod internet cafe ustawiac ;)
w sumie to nie kazdy wie kiedy wracamy a jak sie stopniowo bedzie pisac to i glod wiekszy. zamorow tez ostatnio ochrzaniles? chyba sporo sie nie odzywali. pozdr2000

Adik
Adik - 2013-04-24 13:49
no wlasnie wylatuje, wiec juz nie bede czytal, spokojnie, pozdro

hajwrot
hajwrot - 2013-04-25 14:41
jak dla mnie możecie przywieźć pamiątkowe nasiona adenium;D

atomek - 2013-04-25 16:45
za trudne slowo - wiec nie da rady :P

hajwrot
hajwrot - 2013-04-26 15:16
To lepsze niż "pamiatki z laki" jak napisałes, a dostępność pewnie większa niż pamiątek. i za nasiona nie zatrzymują na granicy, jak za storczyki czy inne zielska;D

atomek - 2013-04-26 18:24
pytalem sie pani o ademiun ale powiedzial "rajsc or nudel" i zamowilem nudle ;)

Zasoby: 74 wpisy74 65 komentarzy65 1193 zdjęcia1193 0 plików multimedialnych0

13.08.2013 - 24.08.2013